Rekolekcje

Tegoroczne Rekolekcje odbywały się w naszej szkole pod hasłem: „ Szczęśliwi jesteście, wy młodzi, macie tyle czasu na czynienie dobra” . Trwały one przez trzy dni, tj. od 9 do 11 kwietnia. W tym czasie nasi uczniowie obejrzeli min. film pt. „Radosny Święty – Filip Neri”, uczestniczyli w rozważaniach i rozmowach na temat jego życia i przesłania, które nam zostawił. Czas upływał nam także na wspólnej modlitwie i śpiewie pieśni religijnych, wykonywaniu prac plastycznych.
Drugi dzień Rekolekcji był pielgrzymką do Gostynia do Bazyliki na Świętej Górze, gdzie dzieci min. wzięły udział w specjalnej Mszy św. i zwiedziły klasztor.

Piątek był dniem Drogi Krzyżowej, którą zorganizowaliśmy już po raz trzeci – wspólnie z Rodzicami, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz z mieszkańcami podczas przemarszu z Porażyna do Kaplicy w Jastrzębnikach przeżywaliśmy kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Zorganizowanie tak bogatego programu rekolekcyjnego było możliwe tylko przy współpracy i ogromnym zaangażowaniu wielu osób: BARDZO DZIĘKUJEMY p. Mateuszowi Hojanowi za zaplanowanie Rekolekcji i ich realizację przy pomocy pozostałych nauczycieli naszej szkoły, Rodzicom za liczny udział i pomoc finansową, słodki poczęstunek podczas pielgrzymki do Gostynia oraz naszemu ks. Proboszczowi za zorganizowanie autokaru do Gostynia, a przede wszystkim za wsparcie duchowe, naszym Strażakom z Porażyna za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników Drogi Krzyżowej.
Podczas Rekolekcji, tradycyjnie już, wspólnie z Rodzicami dzieci wykonywały palmy wielkanocne, które z dumą podczas uroczystości Niedzieli Palmowej wniosły do kościoła.