Serwis SKO

Innowacyjny portal internetowy dla uczniów szkół podstawowych, którzy uczestniczą w SKO.

W serwisie SKO dziecko uczy się:

• Korzystania z usług bankowości internetowej pod pełną kontrolą dorosłych
  • Zarządzania finansami osobistymi ze szczególnym uwzględnieniem oszczędzania

W Serwisie SKO możliwe jest:

• Zakładanie wirtualnych skarbonek
  • Tworzenie planu oszczędzania
  • Korzystanie z kalkulatora finansowego
  • Zdobywanie wirtualnych odznak
  • Dopasowanie wyglądu serwisu do gustu dziecka

Demo serwisu SKO

Uwaga! Uczeń nie ma możliwości inicjowania i wykonywania przelewów, płacenia za zakupy, samodzielnego wypłacania środków.

• „Smakowite SKO, czyli garść przepisów na udane SKO w Twojej szkole” – dostępne po przystąpieniu do programu SKO
  • „Jak założyć blog” – prezentacja dla nowych użytkowników platformy Szkolne Blogi
  • „Jak prowadzić blog” – prezentacja dla użytkowników prowadzących blogi

Może Cię zainteresować

• Platforma udostępniona szkołom podstawowym, które uczestniczą w SKO.

Konkursy na Szkolnych Blogach:

• SKO Blog Miesiąca – to możliwość dla blogujących szkół na wygranie jednej z pięciu nagród o wartości 1000 zł.
    • Pytanie na Szkolnych Blogach – to możliwość wygrania gadżetów SKO i utrwalenia przez uczniów podstawowych informacji o bankowości i ekonomii.

Regulamin platformy SzkolneBlogi.pl

Formularz - zgoda na uczestnictwo osoby małoletniej we współprowadzeniu bloga na platformie SzkolneBlogi.pl

• „Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli” to możliwość dla kilkuset szkół podstawowych oraz nauczycieli na zdobycie atrakcyjnych nagród finansowych. Wystarczy wykazać się aktywnością, pomysłowością i przedsiębiorczością w ramach programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności.

Aby wziąć udział w konkursie:

• Aktywnie działaj w ramach swojej Szkolnej Kasy Oszczędności
    • Stwórz prezentację pokazującą dokonania szkoły w ramach SKO
    • Złóż prezentację i kartę zgłoszeniową w oddziale PKO Banku Polskiego

Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli 2023/2024 - regulamin

Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli 2023/2024 - karta zgłoszeniowa

Sylabus do Testu Wiedzy Ekonomicznej 2024 (IV edycja)

Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli 2022/2023 - regulamin

Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli 2022/2023 - karta zgłoszeniowa

Test wiedzy SKO 2023 (III edycja) - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

W etapie regionalnym „Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli” (edycja 2022-2023) szkołom przyznano 191 nagród III stopnia.

Nagrody dla Opiekunów SKO wynoszą:

• Platynowa Odznaka – 5 000 zł brutto
    • Złota Odznaka – 3 500 zł brutto
    • Srebrna Odznaka – 2 500 zł brutto
    • Brązowa Odznaka – 1 500 zł brutto

Laureaci "Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli" edycja 2022/2023

Etap krajowy:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie

III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole

Głosowanie Internautów

Zwycięzca: Szkoła Podstawowa w Bobolicach

W toku weryfikacji wszystkich oddanych głosów w Głosowaniu Internautów, Organizator na podstawie § 6 ust. 7 Zasad Głosowania Internautów na Prace Konkursowe w „Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności dla szkół i nauczycieli” w etapie krajowym, podjął decyzję o umorzeniu głosów Internautów naruszających postanowienia § 6 ust. 5 powołanych Zasad. Ilość umorzonych głosów Internautów stanowiła 27,27% ogólnej liczby potwierdzonych głosów oddanych na wszystkie prace konkursowe. Wyniki procentowe prezentowane przy poszczególnych pracach są wynikami ostatecznymi (po weryfikacji): https://www.pkobp.pl/glosowanie-internautow/edycja-2022-2023/.

• "The Global Inclusion Awards 2016" - SKO w gronie sześciu najlepszych inicjatyw nagrodzonych w kategorii Child & Youth Friendly Banking Award, w konkursie organizowanym przez Child and Youth Finance International
    • „Edukacyjne działania biznesu. Lista najbardziej znaczących inicjatyw” - SKO na liście 10. finalistów plebiscytu "Edukacyjne działania biznesu" organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu
    • „Ludzie i Instytucje Rynku Finansowego 2015” – nagroda Gazety Giełdy „Parkiet” oraz CFA Society Poland
    • „Inicjatywa Edukacyjna Roku 2015” – nagroda wręczona podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i redakcję „Głosu Nauczycielskiego” gali „Nauczyciel Roku”
    • „Złoty Laur Super Biznesu 2014” – nagroda redakcji Super Expressu przyznana między innymi za udaną rewitalizację Szkolnych Kas Oszczędności
    • „Brązowe Szpalty 2013” dla serwisu bankowości elektronicznej SKO PKO Banku Polskiego – nagroda Stowarzyszenia Prasy Firmowej
    • „Projekt roku 2012” – nagroda Kapituły VII Kongresu Gospodarki Elektronicznej
    • „Najbardziej innowacyjny bank w 2012 roku” – nagroda Liderów Świata Bankowości za nową ofertę Szkolnych Kas Oszczędności
    • Wyróżnienie „Gazety Bankowej” – „Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2012” za nową ofertę Szkolnych Kas Oszczędności
  • Po ukończeniu przez dziecko 13. roku życia:

• PKO Konto Dziecka (oferta Junior) zmienia się automatycznie, gdy tożsamość dziecka została wcześniej potwierdzona w oddziale Banku, na PKO Konto dla Młodych – nic nie musisz robić
    • W przypadku konta SKO Konto dla Ucznia możesz otworzyć PKO Konto dla Młodych w oddziale Banku lub przez serwis internetowy iPKO (wtedy umowa zostanie dostarczona przez kuriera)

Numer rachunku dziecka oraz jego login i hasło do logowania nie zmieniają się.

Aby otworzyć PKO Konto dla Młodych wystarczy odwiedzić z dzieckiem dowolny oddział Banku wraz ze swoim dowodem osobistym oraz dokumentem dziecka: legitymacją szkolną, dowodem osobistym lub paszportem. Należy pamiętać o numerze PESEL swojego dziecka.