Autorskie projekty    Nasze multimedia    Prace uczniów    Materiały do pobrania    Napisali o nas

Konkursy ekologiczne

Już po raz szósty Szkoła Podstawowa w Porażynie była gospodarzem  Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej skierowanego do uczniów klas I-III.

Konkursy ekologiczne

26 kwietnia 2007 r. o godz. 900 36 uczestników ze szkół podstawowych z Rudnik, Kopanek, Wojnowic, Urbanowa, Opalenicy, SP nr 2 w Nowym Tomyślu oraz z Porażyna przystąpiło do rozwiązywania przygotowanego przez organizatorów  testu sprawdzającego wiedzę z zakresu ekologii i otaczającej nas przyrody. Podczas, gdy komisja, której przewodniczyła pani Hanna Kowalska-doradca metodyczny nauczania zintegrowanego, sprawdzała i oceniała prace – dzieci wraz z opiekunami udały się do lasu.  Przy pałacu w Porażynie czekała już na nich pani Agnieszka Zarębska- pracownik Nadleśnictwa Grodzisk, która jest specjalistą edukacji ekologicznej. Pod jej przewodnictwem i przy pomocy innych leśników, wszystkie dzieci  wzięły udział w zajęciach w terenie leśnym łączących ze sobą elementy ścieżki ekologicznej i biegu na orientację. Dzięki temu maluchy miały okazję poznać gatunki drzew, ptaków i innych zwierząt zamieszkujących w tych lasach, nabyły umiejętności orientacji w terenie, a przy tym doskonale się bawiły. Spotkanie wszystkich uczestników odbyło się na malowniczej polanie leśnej, gdzie przy ognisku można było usmażyć sobie kiełbaski(o które zadbała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Porażynie ) i wymienić się wrażeniami, a także zawrzeć nowe znajomości z rówieśnikami z całej gminy. Podsumowaniem konkursu było ogłoszenie listy jego laureatów, którymi zostali:

 

W kategorii klas I:

Tomasz Kaczmarek (SP nr2 Nowy Tomyśl)-I miejsce

Bartosz Stefański (SP Urbanowo) – II miejsce

Eryk Drąg ( SP Rudniki) – II miejsce

Sławomir Adamczak ( SP Porażyn) – III miejsce

 

W kategorii klas II:

Julia Pietrzak ( SP nr2 Nowy Tomyśl) - I miejsce

Jan Lichociński ( SP Rudniki) - II miejsce

Jan Luciński(SP Opalenica) - III miejsce

 

W kategorii klas III:

Mateusz Borowczak (SP Porażyn)- I miejsce

Kamila Łuczkowska ( SP Kopanki) – I miejsce

Martyna Szaj ( SP Opalenica) – II miejsce

Michał Król ( SP Opalenica) – III miejsce

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci albumów przyrodniczych ufundował pan Burmistrz Opalenicy Ryszard Napierała, a w jego imieniu wręczyła je pani Iwona Jans – pracownik Urzędu Miejskiego. Ponadto wszyscy uczestnicy VI Gminnego konkursu Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej otrzymali dyplomy za uczestnictwo oraz drobne upominki. Dzieci z entuzjazmem deklarowały chęć ponownego przyjazdu do szkoły w Porażynie i swój udział w kolejnych edycjach konkursu, na które serdecznie zapraszamy.

Longina Jakubowska i Renata Kasperek

   Fotografie i filmy

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Ochrona Danych Osobowych

   Przeglądy teatralne

  Zespół flażolecistów

  Nordic Walking Unity