WIOSENNY RAJD NORDIC WALKING W PORAŻYNIE

22 kwietnia 2018 r., w niedzielne popołudnie przy Szkole Podstawowej w Porażynie na starcie Rajdu Nordic Walking stanęło ponad 80 osób w różnym wieku. Tuż po krótkiej rozgrzewce, piechurzy wyruszyli w siedmiokilometrową trasę wiodącą głównie wśród terenów leśnych w pobliżu Porażyna. Wiosenny marsz w gronie miłośników Nordic Walking umilały piękne widoki budzącej się do życia przyrody oraz ciepła i słoneczna pogoda. Nad bezpieczeństwem uczestników Rajdu czuwał zespół strażaków OSP w Porażynie. Na mecie Rajdu na wszystkich czekał poczęstunek oraz dodatkowe atrakcje, o które zadbali organizatorzy. Nie zabrakło nagród i upominków dla uczestników Rajdu. Ponadto, dzięki współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, każdy mógł dokonać na miejscu pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi oraz tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także zasięgnąć w tym względzie porad specjalistów. Bardzo mile i sympatycznie rajdowicze spędzali czas na wymianie doświadczeń i wrażeń przy wspólnym ognisku i biesiadzie. Szkoła Podstawowa w Porażynie bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w Rajdzie i zaprasza na kolejne spacery z kijkami NW wyznaczonymi trasami na terenie lasów w Porażynie.

Drzewko pisankowe

Na boisku Szkoły Podstawowej w Porażynie pojawiło się dzisiaj „drzewko pisankowe”, którego autorami są wszystkie dzieci. Każde z nich własnoręcznie ozdobiło pisankę i zawiesiło ją na szkolnym drzewku, które przez cały okres Świąt Wielkanocnych będzie wyjątkową ozdobą szkoły i miejscowości.

Palmy wielkanocne

Podobnie jak w poprzednich latach – również tego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Porażynie, wspólnie ze swoimi rodzicami, wykonali przepiękne i okazałe palmy wielkanocne, które uświetniły święto Niedzieli Palmowej i udekorowały kościół parafialny pw. św. Józefa w Opalenicy.

Powitanie Pani Wiosny

Wyjątkowe Powitanie Wiosny w Szkole Podstawowej w Porażynie – udziałem wszystkich uczniów w programie „Ratujemy i Uczymy Ratować” uczczono pierwszy dzień wiosny.

Dzieci pod kierunkiem swoich nauczycieli oraz strażaka-ratownika ćwiczyły wszystkie etapy udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy programu otrzymali pamiątkowe Certyfikaty. Przerwę śniadaniową urozmaiciło tego dnia samodzielne jego przygotowanie, polegające na wykonaniu „zdrowych kanapek”. Ponadto uczniowie z klasy VII przygotowali plakaty oraz podzielili się wiedzą na temat owoców egzotycznych jako źródła witamin i nowych doznań smakowych. Najbardziej przyjemna dla wszystkich okazała się ich degustacja . Przez cały dzień dzieciom towarzyszyły wesołe humory, zwłaszcza, że dopisała też pogoda i można było z przyjemnością bawić się na boisku szkolnym podczas przerw międzylekcyjnych.

Rekolekcje Wielkopostne 2018

W Szkole Podstawowej w Porażynie zakończyły się tegoroczne rekolekcje. Trzydniowe  zajęcia podporządkowane były tematowi: „ Moja droga do Nieba”. W tym czasie w szkole gościł ksiądz Tomasz Milo, który przyjechał do uczniów z nauką rekolekcyjną ze Lwowa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem jej wysłuchali , wspólnie pod kierunkiem katechety p. Mateusza Hojana śpiewali pieśni i piosenki religijne, a uczniowie klasy VII zaprezentowali się swoim młodszym kolegom w specjalnie przygotowanej na tę okazję pantomimie. W ramach dni rekolekcyjnych została również zorganizowana dla uczniów i mieszkańców Droga Krzyżowa z Porażyna do Jastrzębnik, wszystkie dzieci wzięły udział  w odpustowej mszy św. w parafialnym kościele św. Józefa w Opalenicy, a do końca tygodnia można w szkole podziwiać wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów – tematycznie związanych z przezywanymi rekolekcjami. Dyrektor szkoły bardzo dziękuje ks. Proboszczowi Zbigniewowi Kuźnickiemu, księdzu Rekolekcjoniście, OSP w Porażynie, panu Mateuszowi Hojanowi oraz wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w organizację tych wyjątkowych dni.