Baza dydaktyczna

Obecnie do Szkoły Podstawowej w Porażynie uczęszcza 112 uczniów z Porażyna, Jastrzębnik i Łęczyc. Pracuje w niej łącznie trzynastu nauczycieli i siedmiu pracowników obsługi.  Łącznie szkoła posiada siedem sal lekcyjnych, salę gimnastyczną, pracownię komputerową, pomieszczenia biblioteczne i świetlicowe oraz salę widowiskową. Ponadto dysponuje boiskami szkolnymi, zielonym terenem rekreacyjnym, placem zabaw dla najmłodszych dzieci, boiskiem do gry w koszykówkę oraz do gry w piłkę nożną. Baza lokalowa szkoły jest ciągle poszerzana i udoskonalana – w dużej mierze dzięki ofiarnej pomocy rodziców, mieszkańców wsi oraz przyjaciół – darczyńców, na których placówka zawsze może liczyć.