Dzień Babci i Dziadka [styczeń 2012]

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Porażynie pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Sapor przygotowały wiele niespodzianek. Największą atrakcją okazało się jednak samo pojawienie się babć i dziadków w piątkowe przedpołudnie w przedszkolu.

Dzień Seniora
Dzieci zaprezentowały specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny, którego bohaterami byli dostojni goście. Za sprawą wnucząt, w tym wyjątkowym dniu, każda babcia była najprawdziwszą i najlepszą królową, a dziadek wspaniałym królem. Podczas uroczystości nie zabrakło wierszyków i piosenek na cześć ukochanych babć i dziadków, których dzieci także zaprosiły do zabawy i wspólnego śpiewu znanych  wszystkim piosenek. Przy wesołych rytmach, słodkiej herbatce i pysznych ciasteczkach, przygotowanych przez rodziców, mile upłynął czas. Na pamiątkę niecodziennego spotkania wspaniali goście zostali obdarowani przez wnuczęta laurkami i drobnymi upominkami, a przede wszystkim gorącymi uściskami i buziaczkami. Zarówno dzieci, jak i babcie oraz dziadkowie żałowali, że tak ważne święto obchodzi się tylko jeden raz w roku.