Dla Niepodległej

Konkurs

We wtorek, 10 listopada 2020 roku w Szkole Podstawowej w Porażynie odbył się finał gminnego konkursu na wiersz patriotyczny ,,Dla Niepodległej”. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią został on przeprowadzony on- line.

Swoją twórczość zaprezentowali uczniowie klas IV- VIII szkół podstawowych gminy Opalenica. W rywalizacji wzięło udział 21 autorów prac konkursowych. Uczestnicy zamykali w słowa historię ojczyzny oraz swoje emocje wobec niej. Wykazali się dużą dojrzałością wewnętrzną oraz wrażliwością przelewając na papier swoje mądre refleksje.

Po długich naradach, Jury wyłoniło następujących laureatów:

Kategoria I klasy IV- VI

I miejsce Róża Zgubińska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy,  klasa 5

II miejsce Magdalena Stelmaszyk, Szkoła Podstawowa w Porażynie, klasa 6

III miejsce Filip Grabowski, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy klasa 5

Kategoria II klasy VII - VIII

I miejsce Wiktoria Prostko - Prostyńska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy, klasa 7

II miejsce Weronika Łuczak, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wojnowicach, klasa 8

III miejsce Oliwia Judek, Szkoła Podstawowa w Kopankach, klasa 7

Organizatorzy konkursu pragną złożyć laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulacje oraz życzyć powodzenia i dalszych sukcesów.

Diana Konieczna

Szkoła Podstawowa w Porażynie